Ile trzeba się kształcić, aby zacząć pracę jako programista?

W branży IT najtrudniej mają osoby, które właśnie zaczynają. Tego typu osoba musi zdecydować się na język programowania.


Może to być HTML, JavaScript, CSS czy Java Developer. Wiedza jest zazwyczaj w zasięgu ręki. Do dyspozycji posiadamy bezpłatne kursy, e-booki czy też książki lub filmiki na YouTube.
programista
Napisał: Miele Sp. z o.o.
Źródło: Miele Sp. z o.o.


Najtrudniej moją osoby początkujące. Kod wygląda dla nich jak ciąg dziwnych znaczków, a branża IT jest całkowicie obca. Programowanie i cała branża IT bardzo aktywnie się rozwija, zatem materiały, które mają już kilka lat są już przestarzałe. Jeśli programowania dana osoba uczyć się chce dla siebie, to może się uczyć czego będzie chcieć, ale jeśli chce pracować jako programista, to powinna tego typu osoba uczyć się rzeczy, jakich wymagają pracodawcy. W przypadku nauki programowania korzystniej z pewnością radzą sobie osoby, które orientują się już w temacie. Wtedy łatwiej wybrać jest konkretny język programowania, biblioteki oraz programy. Samodzielne uczenie się programowania znakomicie rozwija, lecz kiedy chciałbyś pracować jako programista, to na rozmowie kwalifikacyjnej może się okazać, że w software house'ach jest potrzebna znajomość różnych technologii.


Bardzo wielu początkujących programistów koduje do szuflady. Uczą się oni niezwykle wiele, wszystkiego po trochu oraz nie wiedzą wciąż czy też potrafią wystarczająco dużo, aby rozpocząć pracę w zawodzie programisty. Podobnie jest w wypadku osób, które uczą się zbyt niewiele, lecz myślą one, że już umieją wystarczająco wiele. Przerabiając kurs na CodeCacademy dostaje się niezwykle dużo komunikatów o już zdobytej wiedzy. Odnieść można by wrażenie, że umie się już wiele i ruszać można na podbój firm IT. Programowania najkorzystniej jest się nauczyć programując. Opis problemu może się przydać jako wstęp, wprowadzenie w temat, lecz jak najwięcej należy robić praktycznych zadań, a z czasem również własne projekty.
Nie można by wierzyć w to, że kodowania można się nauczyć jedynie oglądając jak jakakolwiek inna osoba programuje. Na rozmowach kwalifikacyjnych programiści sprawdzani są zawsze pod kątem wiedzy praktycznej poprzez zadania.

To świetnie, że masz ochotę uzyskać więcej danych na ten temat. Wtedy przejdź do podstrony (http://www.e-vemco.pl/produkty/testery-weryfikacyjne,2,7550), a dowiesz się rozmaitych wiadomości i zdobędziesz wiedzę na bardzo dużo tematów.

Przez dużo lat rozwoju oprogramowania powstało niezwykle dużo gotowych rozwiązań popularnych problemów.
22-01-27 07:40:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.