Wiedźmin wydaje się być polskim towarem na eksport - Brytyjczycy wymyślili nawet specjalnie nowe słowo, żeby móc przekładać książki Sapkowskiego

Przygody Wiedźmina są czytane przez miliony ludzi w wielu państwach. To chyba jedna z częściej przekładanych rodzimych pozycji, która jest czytana od Stanów aż do Chin.


Możemy czuć dumę, że mamy w Polsce tak wybitnych pisarzy, którzy doceniani są i w kraju i za granicą.
nagranie w studio muzycznym wiedźmina
Napisał: Chris Marchant
Źródło: http://www.flickr.com
"Wiedźmin sezon burz" nie wydaje się być normalną kontynuacją ostatniej pozycji z historii o Geralcie z Rivii - saga o wiedźminie audiobook. Jak mówi sam autor, jest to osobna historia, ani nie zalążek, ani kolejna część, ponieważ opowieść wciąż się toczy. Książka ma więcej niż 400 stron i jak na dobrego reprezentanta gatunku mamy możliwość tam odnaleźć magów, potwory, dzikie zwierzęta, romans, królów i królowe oraz intrygi. Dzięki wartkiej akcji i rewelacyjnemu wyczuciu detali Sapkowski spowodował, że książka ani przez sekundę nie wydaje nam się drętwa.
kup wiedźmina
Wszystkich miłośników na pewno zainteresuje także fakt, że "Wiedźmin sezon burz" możemy już także zamówić w formie audiobooka. Dla prawdziwych koneserów trzeba także przemycić informację, że jest słuchowisko Fonopolis, które trwa około 13 godzin. Pojawiła się tam plejada rodzimych artystów. Razem około 80-osobowa drużyna. W słuchowisku oczywiście wszystkie odgłosy są przemycone w tle. Zatem wyłapiemy odgłosy z targu, rżenie kopyt oraz mnóstwo innych dźwięków.


Sprawdź też

W jakie pozycje grać na Playstation 4

PlayStation4
Napisał: Glen Bowman
Źródło: http://www.flickr.com
Proponowane dzisiaj na szeroką skalę gry komputerowe oraz gry na konsole preferowane są przez tematycznych pasjonatów względem swojego gustu, jak również wedle panujących aktualnie na rynku trendów. W szczególności często wybieraną grą jest Gran Turismo 6. Jej efekty specjalne oraz doskonałą jakość zabawy pochwaliło już mnóstwo graczy. Już wkrótce będziesz mógł zagrać w Turismo ze swoją dziewczyną, ponieważ i ona wpadnie w wir grania!


Sapkowski, jako mistrz polskiej fantastyki, znowu zaskoczył swoich czytelników wypuszczeniem takiej a nie innej książki, która wchodzi w skład historii o Wiedźminie, a poniekąd otwiera zupełnie nową historię.
19-05-03 19:26:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.