Jakie zadaniawypełniają zwalniaki?

W sferach wielu branżfabrycznychogromne znaczenia posiadają tak zwane zwalniaki. Inne nazwy tych maszyn to zwalniaki elektromagnetyczne albozwyczajnie elektromagnesy hamulcowe.


Budowane są na prąd stały oraz zmienny. W zależności odrodzaju prądu, zwalniaki zasilają przede wszystkimmaszyny dźwigowe. w najwyższym stopniuspecyficznymurządzeniem jest zwalniak trójfazowy magnetyczny. W niewielkichsprzętach dźwigowych użytkuje się przede wszystkim zwalniaki jednofazowe.


Zwalniak elektromagnetyczny skonstruowany jest z dwóch kluczowychcząstek. To znaczy z obwodu magnetycznego oraz uzwojenia wzbudzenia, innymi słowy cewki elektromagnesu. Wynurza się pytanie: jakdziała elektromagnes? System obwodowy z prądem elektrycznym osaczony jest przez przestrzeń. To właśnie w zakresie tej przestrzeni dochodzi do wytwarzania pola magnetycznego. Struktura elektromagnesu bierze pod uwagę uzwojenie nawinięte na rdzeń. Poprzez to, że w cewce elektromagnesu płynie prąd aktywowane jest pole elektromagnetyczne. Gdy prąd zostaje wyłączony, wtedyma miejsce cofnięcie namagnesowania się. Współcześniesilne elektromagnesy wytwarzane są z użyciem cewki naprzewodzącej. Ich właściwościąprzewodnią jest brak oporu elektrycznego w niezmiernie niskich temperaturach.


Sprawdź też

Niejeden komputer musi posiadać właściwe oprogramowanie oraz system antywirusowy

Twitter
Napisał: Descrier
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że w różnych instytucjach każdy laptop musi mieć jedynie oryginalne i legalnie nabyte programy. Nie ma innej opcji.


Dawniej wiele osób posiadało nielegalne systemy.


Zwalniaki elektromagnetyczne wykorzystuje się w wielu gałęziach przemysłowych. Kapitalnym przykładem są chwytaki albo trzymacze drzwi.

Netbook Samsung NS310
Napisał: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
To bezusterkoweorazwszechstronne rozwiązanie do stosowania dla drzwi oraz bram o charakterze przeciwpożarowym. Jak w tym aspekcie działają zwalniaki przeciwpożarowe? Otóż trzymają w stanie otwartym zamknięcia ogniowe aż do chwiliwykrycia pożaru.
23-02-06 07:26:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.