Jakie zadaniawypełniają zwalniaki?

W sferach wielu branżfabrycznychogromne znaczenia posiadają tak zwane zwalniaki. Inne nazwy tych maszyn to zwalniaki elektromagnetyczne albozwyczajnie elektromagnesy hamulcowe.


Budowane są na prąd stały oraz zmienny. W zależności odrodzaju prądu, zwalniaki zasilają przede wszystkimmaszyny dźwigowe. w najwyższym stopniuspecyficznymurządzeniem jest zwalniak trójfazowy magnetyczny. W niewielkichsprzętach dźwigowych użytkuje się przede wszystkim zwalniaki jednofazowe.


Zwalniak elektromagnetyczny skonstruowany jest z dwóch kluczowychcząstek. To znaczy z obwodu magnetycznego oraz uzwojenia wzbudzenia, innymi słowy cewki elektromagnesu. Wynurza się pytanie: jakdziała elektromagnes? System obwodowy z prądem elektrycznym osaczony jest przez przestrzeń. To właśnie w zakresie tej przestrzeni dochodzi do wytwarzania pola magnetycznego. Struktura elektromagnesu bierze pod uwagę uzwojenie nawinięte na rdzeń. Poprzez to, że w cewce elektromagnesu płynie prąd aktywowane jest pole elektromagnetyczne. Gdy prąd zostaje wyłączony, wtedyma miejsce cofnięcie namagnesowania się. Współcześniesilne elektromagnesy wytwarzane są z użyciem cewki naprzewodzącej.

Zaintrygował Cię poniższy komentarz z witryny (https://hanzo.com.pl/monitory-dotykowe)? Jeśli się z nim nie zgadzasz, to zapraszamy do polemiki. Każda dyskusja jest pozytywna.

Ich właściwościąprzewodnią jest brak oporu elektrycznego w niezmiernie niskich temperaturach.


Sprawdź też

Możliwości systemów crm są niemałe

Okulary z soczewkami do pracy biurowej
Napisał: JZO
Źródło: JZO
Wybór tylko wypróbowanych oraz szczególnie zaawansowanych technologicznie rozwiązań okazuje się niezaprzeczalnie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Na rynku odnaleźć możemy aktualnie niezwykle doświadczonych fachowców, jacy z chęcią oraz prawdziwym zaangażowaniem wyjaśnią wszystkim zachęconym klientom, na czym polega crm system. Wybieranie coraz bardziej zaawansowanych i idealnie sprawdzających się rozwiązań zapewnia pełne zadowolenie oraz jeszcze większą użyteczność. Owocna praca firmy zapewniona.


Zwalniaki elektromagnetyczne wykorzystuje się w wielu gałęziach przemysłowych. Kapitalnym przykładem są chwytaki albo trzymacze drzwi.

Netbook Samsung NS310
Napisał: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
To bezusterkoweorazwszechstronne rozwiązanie do stosowania dla drzwi oraz bram o charakterze przeciwpożarowym. Jak w tym aspekcie działają zwalniaki przeciwpożarowe? Otóż trzymają w stanie otwartym zamknięcia ogniowe aż do chwiliwykrycia pożaru.
22-07-20 07:51:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.