Lustrzanka a być może mały aparat? Która opcja jest najlepsza?

Kiedy obecnie zastanawiasz się nad kupnem aparatu fotograficznego, niewątpliwie zastanawiasz się również nad tym czy kupić lustrzankę czy też może mniejszy kompaktowy aparat. Taki wybór zdecydowanie jest wielce trudny – zarówno jeden jak i drugi aparat ma pewne wady i zalety.
Jeżeli chcesz dokonać trafnego wyboru, zdecydowanie
Figurki, zabawki dla dzieci
Napisał: Johan Hansson
Źródło: http://www.flickr.com
powinieneś przemyśleć wszystkie z nich. Na początku warto wiedzieć, że aparaty kompaktowe są bez wątpliwości o wiele lżejsze niż lustrzanki. To bez wątpienia spora zaleta jeżeli dużo podróżujesz – taszczenie ze sobą lustrzanki bez wątpienia nie jest w takich przypadkach zbyt komfortowe, bo jest ona po prostu zbyt ciężka.

Lustrzanka nie sprawdzi się też w sytuacji kiedy podróżujesz tylko z bagażem podręcznym – jest ona zwyczajnie zbyt wielka na to, aby ją spakować do podręcznej torebki lub plecaka. Z drugiej jednak strony lustrzanki mają tę sporą przewagę, że zazwyczaj mogą poszczycić się lepszymi parametrami – dużo z nich ma o wiele więcej funkcji niż małe aparaty kompaktowe. Jeżeli zatem potrzebujesz
Aparat fotograficzny
Napisał: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
aparatu do wykonywania naprawdę przepięknych zdjęć i znasz się trochę na fotografowaniu, wówczas zdecydowanie powinieneś wybrać lustrzankę np..

Sprawdź też

Co warto robić gdy mamy trochę wolnego? Na pewno musimy spędzić ten czas w sposób aktywny. Pozostaje pytanie: jak?

sporty zimowe
Napisał: boogy_man
Źródło: www.sxc.hu
Długi weekend to w Polsce wyczekiwany moment na odpoczynek.Mnóstwo pracowników biorąc jeden lub dwa dni urlopu może odpoczywać nawet tydzień. Najczęściej dłuższy weekend przypada wiosną lub latem dlatego warto wykorzystać przyjemną sposobność do wypoczynku.


To również oczywisty wybór w sytuacji kiedy pracujesz profesjonalnie w fotografii i robisz przykładowo zdjęcia do gazet lub sprzedajesz je w innych miejscach. Jeśli jednakże po prostu zależy Ci na ciekawych zdjęciach, ale nie masz większego pojęcia o fotografowaniu, wówczas na pewno pieniądze wydane na lustrzankę nie będą zbyt dobrze zainwestowane. Prawda jest taka, że osoba, która zna się nieźle na fotografowaniu, zdecydowanie będzie w stanie zrobić naprawdę dobre fotografie każdym aparatem, jednakże osoba, która się na tym nie zna, wykona takie same fotografie zarówno lustrzanką jak i aparatem kompaktowym.

Zwykle wtedy robimy bowiem zdjęcia w trybie automatycznym, który zwyczajnie nie wykorzystuje wszystkich możliwości aparatów.tematyczne wątki (na tej stronie)W takim wypadku zaś lustrzanka absolutnie nie jest potrzebna. Jeżeli zatem masz ograniczone pieniądze, bez wątpliwości powinieneś dobrze przemyśleć ten wybór.
21-05-27 10:27:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.