Co warto zrobić, aby wreszcie opanować obsługę komputerów?

Obecnie nawet bardzo starzy ludzie, to znaczy tacy powyżej 80-tki, nierzadko korzystają z komputerów. Choć fakty są takie, że wśród starszej części polskiego społeczeństwa w dalszym ciągu zauważyć można znaczną grupę osób, które są w zupełności wykluczone. A więc nie mają komputera oraz szerokopasmowego dostępu do Sieci. Całkowicie nie trzeba obawiać się, jakby nie patrzeć, nie takiej znowu młodej już technologia. W owym tekście pewnie osoba, którą zainteresowała wielce tajemnica wiedza komputerowa, tak czy siak nie znajdzie za wielu sekretów, lecz to z pewnością może być interesująca lektura.
Częstym utrapieniem zielonych użytkowników komputerów jest na przykład nieumiejętność szybkiego pisania. Naturalnie nikt nie sugeruje, że należy potrafić pisać bez choćby spoglądania na klawisze, ale tak czy siak można próbować wyćwiczyć swoje umiejętności. Początkowo możemy sądzić, iż szybsze pisanie jest najzupełniej niemożliwe, ale to wyłącznie bujdy. W szczególności skądinąd słynny program komputerowy o nazwie Mistrz Klawiatury to doskonałe narzędzie. To oprogramowanie jest całkowicie darmowe. Kto powiedział, iż nauka pisania na klawiaturze musi być jakimś kosztem? Na szczęście tak nie jest.
Tipy
Dobrze, ale nie chodzi wyłącznie o pisanie na klawiaturze. Warto również starać się o to, aby również komputer był nieco bardziej błyskawiczny. Wiadomo, szczególnie w przypadku trochę przestarzałego sprzętu często system lubi się zawiesić. A poza tym, to odrobinę irytujące, gdy najzwyczajniej w świecie komputer dosyć wolno chodzi. No to jak przyspieszyć komputer? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest porozglądanie się za specjalistycznym oprogramowaniem komputerowym - najczęściej te solidne programy, efektywnie przyśpieszające komputer, są płatne. Jednakowoż mimo wszystko warto skusić się na solidny soft!


Sprawdź też

Inwestujmy w dodatkowe możliwości

Praca przy komputerze
Napisał: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli kupujemy komputer pragniemy, by służył nam on jak najdłużej, byśmy z łatwością mieli możliwość się nim posługiwać przez wiele lat, byśmy wiedzieli, iż wszystko co na nim robimy jest bezpieczne i jednocześnie też byśmy posiadali pewność, iż będziemy w stanie obejrzeć na nim każdy film oraz zagrać w każdą grę.

Nawet całkowity nowicjusz, taki człowiek, który poszukuje entera na własnej klawiaturze, mógłby dowiedzieć się czegoś ciekawego z wyspecjalizowanych for internetowych. Fakty są takie, iż dosyć często taki człowiek, który ma jakikolwiek problemy z komputerem, na przykład nie wie w jaki sposób zainstalować system, z właśnie for dyskusyjnych naprawdę sporo się dowiaduje!
19-11-10 07:08:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.