Kompakt lub też kamera lustrzana?

Wiele osób przekonanych jest, że nie ma lepszego aparatu niż lustrzanka. To fakt - specjaliści z reguły korzystają z lustrzanek, dlatego że te są bardziej mocne na trudy pracy, szybkie, niezawodne.


Laptop z układem Fusion APU
Napisał: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl


Czasy się jednak zmieniają, sklepy fotograficzne oferują sprzęt fotograficzny coraz lepszy oraz tańszy - lubiany sklepy fotograficzne. Lustrzankę z obiektywem możemy w tej chwili kupić często taniej, niż aparat kompaktowy. Oczywiście nie aparat profesjonalny, lecz przyzwoITy laicki aparat fotograficzny z lustrem. To sprawia, że po lustrzanki sięgają też amatorzy, jacy później … utyskują na obsługę aparatu. Lustrzanki posiadają bowiem bezsporne plusy, jednak też wady, albo raczej cechy, które nie każdemu muszą pasować. Czasami lepiej sięgnąć po aparat kompaktowy. Bądź kupić bezlusterkowca - coraz bardziej modny typ sprzętu.


sprzęt - odzwierciedlenie
Napisał: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com


Jeśli chcemy mieć uniwersalny sprzęt, jaki sprawdzi się w mnogości sytuacji jak też będzie dobry w podróży, najlepiej wybrać aparat kompaktowy z wielkim obszarem ogniskowych - np. ultrazoom. Jeśli wybierzemy przy tym obiektywy szerokokątne, doskonale sprawdzi się on tak w trakcie fotografowania wnętrz, architektury albo pejzaży, jak również w sytuacji, kiedy motyw znajduje się w oddaleniu - wyborne obiektywy szerokokątne. Poniektóre dzisiejsze kompakty pozwalają nawet napełnić kadr księżycem.


Sprawdź też

Jakiego rodzaju sprzęty elektroniczne są wyśmienite?

samsung galaxy pocke
Napisał: Meraj Chhaya
Źródło: http://www.flickr.com
Smartfony są na pewno godne uwagi - co prawda nie są całkowicie pozbawione minusów, lecz jakby nie patrzeć cechują się sporo bardziej znaczącą ilością atutów. Sprawiły, że tak naprawdę telefonia komórkowa mocno się odmieniła - i to samo zdołała zrobić z całym naszym żywotem! Zatem bez wątpienia takie sprzęty jak między innymi samsung galaxy pocket są OK. Co prawda wydaje się, iż w ostatnim czasie coraz mniej porządnych telefonów na polskim rynku, ale ogólnie trudno się z akurat tym zgadzać.


Kamery z wymienialną optyką nie proponują aż tak wielozadaniowych możliwości, a dostępne w sprzedaży zamienne obiektywy nie dysponują tak dużym zakresem ogniskowych.

Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, oferta przedstawia szczegółowo interesujące zagadnienia, które będą niezwykle wciągające.

Eksploatatorzy lustrzanek i bezlusterkowców na ogół nabywają zatem parę rozmaitych obiektywów i dodatków.
22-05-13 07:49:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.