Tablety i smartfony czyli jak jak się obecnie prezentuje rynek mobilnej rozrywki w kraju i na świecie.

Od kilku lat na rynku mobilnej rozrywki zaczęły panować urządzenia z ekranami dotykowymi, to znaczy tablety i smartfony. Mimo że mają one zbliżone funkcjonalności i możliwości, to jednak odróżnia je parę istotnych szczegółów. Przede wszystkim za pomocą smartfonów da się dzwonić, tablety tego typu funkcjonalności nie posiadają, choć spora ich grupa pozwala na włożenie karty SIM do korzystania z internetu.

praca z tabletem
Napisał: Pic Basement
Źródło: http://www.flickr.com
Następną istotną różnicą jest wielkość urządzeń, telefony komórkowe kończą się na przekątnej około pięciu cali, a ich większym rodzeństwem właśnie są tablety (przykłady tu: ). Typowy tablet pc ma od siedmiu do dziecięciu cali, przeważnie spotykane są właśnie podane wyżej rozmiary, chociaż coraz większa liczba wytwórców wprowadza inne wielkości. Cechą charakterystyczną wszystkich tabletów i smartfonów jest dotykowy ekran, więc do swojej pracy nie potrzebują one klawiatury. Rzecz jasna dla wygody użytkowników nie ma większych problemów żeby ją zainstalować, niektóre tablety takie jak na przykład wybrane wersje firmy Overmax posiadają już klawiaturę w oferowanym w zestawie.

używanie urządzeń mobilnych
Napisał: César
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wiele elektronicznych sprzętów także smartfony i tablety do tego, żeby mogły pracować wymagają operacyjnego systemu. Obecnie liczą się tak naprawdę trzy z nich, dwa są bardzo mocno z przodu a trzeci próbuje je gonić. W USA ogromną popularnością zaczęły się cieszyć urządzenia firmy Apple, wyposażono je w autorski system tego producenta. Z kolei pozostała część producentów stosuje przeważnie system Android, co najwyżej ze jakimiś modyfikacjami i dodatkami. Używają go zarówno najwięksi wytwórcy tych urządzeń jak również małe firemki zamierzające coś na tym zarobić - i tak na przykład pierwszy z brzegu tablet sony, asus czy lenovo prawie na pewno będzie działał na androidzie.

Dogonić czołówkę próbuje Microsoft promując swój system w wersji mobilnej. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że tablet z windows 8 pozwoli na wykonanie większości rzeczy, jakie można robić na klasycznych komputerach, jednak użytkownicy dość niechętnie kupują takie urządzenia. Zobacz to: .
18-06-22 12:42:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.