Szybki rozwój nowoczesnej elektroniki znacząco przyczynia się do ograniczenia liczby stanowisk pracy

Słowo samoobsługa w czasach PRL-u posiadało niedużo znaczeń. Chyba zazwyczaj łączymy go z jadłodajniami, gdzie każdy, nolens volens, musiał obsłużyć się samodzielnie. Choć i dzisiaj nie w każdej karczmie pracują kelnerzy, to jednak w porównaniu z latami 70-tymi ubiegłego stulecia wiele się zmieniło. Otóż, praca człowieka została zastąpiona przez rozmaite systemy. Oczywiście na razie roboty nie podają posiłków, lecz na parkingach bądź w różnych wypożyczalniach należności bywają pobierane przy użyciu specjalistycznych urządzeń.

samochody na parkingu
Napisał: Nicolas Senaud
Źródło: http://www.flickr.com
Zawód parkingowego jeszcze nie odszedł do historii, lecz system parkingowy - sprawdź informacje jest w stanie niewątpliwie zastąpić nawet paru pracowników. Dla właściciela placu parkingowego wprowadzenie wymienionego systemu jest związane z niemałymi oszczędnościami. Menedżerowie mogą zapomnieć o systematycznym wypłacaniu wypłaty osobie inkasującej opłaty. A poza tym należy również pamiętać, że czasami parking obligatoryjnie musi być dostępny przez 24 godziny, a to przecież wymaga zaangażowania dodatkowych osób. Stąd świetny system parkingowy bywa wykorzystywany zarówno przez placówki państwie, np. szpitale specjalistyczne, jak i przedsiębiorstwa prywatne.

Sprawdź też

Jakie zadaniawypełniają zwalniaki?

zwalniaki
Napisał: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
W sferach wielu sektorówprzemysłowychnieocenione znaczenia mają tak zwane zwalniaki. Kolejne nazwy tych maszyn to zwalniaki elektromagnetyczne lubpo prostu elektromagnesy hamulcowe.


Jeszcze pod koniec zeszłego stulecia można było nieźle zarabiać na wypożyczaniu kaset - w tym miejscu mamy na względzie głównie kasety VHS, które wówczas były najpopularniejszą formą utrwalania dłuższych i tych krótszych filmów. Teraz, czyli w epoce ultraszybkiego internetu, wypożyczalnie tradycyjne praktycznie zniknęły z rynku, lecz aktywni Polacy w żadnym wypadku nie przestali zbijać pieniędzy na samym wypożyczaniu. W istocie popyt wpływa na podaż, co jest równoznaczne z tym, że najrozsądniej wypożyczać rzeczy, które ludziom są w rzeczywistości potrzebne, a których najzwyczajniej w świecie nie posiadają, np. rowery do jazdy po danym mieście.

Wciągający materiał? Jeżeli jesteś tego zdania, to tak samo interesujące treści znajdziesz również we wpisie (https://kamrec.pl/dlugopisy-z-kamera), który jest tutaj!


wypożyczalnia samochodów
Napisał: Paulo Henrique Rodrigues
Źródło: http://www.flickr.com
I w tym przypadku system wypożyczalni pomaga zmniejszać koszty związane z przyjęciem pracowników.
Jeżeli ktoś drobiazgowo przeanalizował pracę najróżniejszych systemów, to z całą pewnością musiał spostrzec, że nie w każdym przypadku da się całkowicie zastąpić pracę ludzi - w końcu nawet te najbardziej zaawansowane systemy przestają działać. A wówczas potrzebni są eksperci, którzy potrafią je jak najszybciej zreperować, jak również pracownicy, którzy na kilka godzin bądź nawet dni zastąpią niedziałające urządzenie.
21-12-18 07:39:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.