Szybki rozwój nowoczesnej elektroniki znacząco przyczynia się do ograniczenia liczby stanowisk pracy

Słowo samoobsługa w czasach PRL-u posiadało niedużo znaczeń. Chyba zazwyczaj łączymy go z jadłodajniami, gdzie każdy, nolens volens, musiał obsłużyć się samodzielnie. Choć i dzisiaj nie w każdej karczmie pracują kelnerzy, to jednak w porównaniu z latami 70-tymi ubiegłego stulecia wiele się zmieniło. Otóż, praca człowieka została zastąpiona przez rozmaite systemy. Oczywiście na razie roboty nie podają posiłków, lecz na parkingach bądź w różnych wypożyczalniach należności bywają pobierane przy użyciu specjalistycznych urządzeń.

samochody na parkingu
Napisał: Nicolas Senaud
Źródło: http://www.flickr.com
Zawód parkingowego jeszcze nie odszedł do historii, lecz system parkingowy - sprawdź informacje jest w stanie niewątpliwie zastąpić nawet paru pracowników. Dla właściciela placu parkingowego wprowadzenie wymienionego systemu jest związane z niemałymi oszczędnościami. Menedżerowie mogą zapomnieć o systematycznym wypłacaniu wypłaty osobie inkasującej opłaty. A poza tym należy również pamiętać, że czasami parking obligatoryjnie musi być dostępny przez 24 godziny, a to przecież wymaga zaangażowania dodatkowych osób. Stąd świetny system parkingowy bywa wykorzystywany zarówno przez placówki państwie, np. szpitale specjalistyczne, jak i przedsiębiorstwa prywatne.

Sprawdź też

Jakie zadaniawypełniają zwalniaki?

zwalniaki
Napisał: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
W sferach wielu sektorówprzemysłowychduże znaczenia posiadają tak zwane zwalniaki. Kolejne nazwy tych maszyn to zwalniaki elektromagnetyczne lubzwyczajnie elektromagnesy hamulcowe.


Jeszcze pod koniec zeszłego stulecia można było nieźle zarabiać na wypożyczaniu kaset - w tym miejscu mamy na względzie głównie kasety VHS, które wówczas były najpopularniejszą formą utrwalania dłuższych i tych krótszych filmów. Teraz, czyli w epoce ultraszybkiego internetu, wypożyczalnie tradycyjne praktycznie zniknęły z rynku, lecz aktywni Polacy w żadnym wypadku nie przestali zbijać pieniędzy na samym wypożyczaniu. W istocie popyt wpływa na podaż, co jest równoznaczne z tym, że najrozsądniej wypożyczać rzeczy, które ludziom są w rzeczywistości potrzebne, a których najzwyczajniej w świecie nie posiadają, np. rowery do jazdy po danym mieście.

Wciągający materiał? Jeżeli jesteś tego zdania, to tak samo interesujące treści znajdziesz również we wpisie (https://kamrec.pl/dlugopisy-z-kamera), który jest tutaj!


wypożyczalnia samochodów
Napisał: Paulo Henrique Rodrigues
Źródło: http://www.flickr.com
I w tym przypadku system wypożyczalni pomaga zmniejszać koszty związane z przyjęciem pracowników.
Jeżeli ktoś drobiazgowo przeanalizował pracę najróżniejszych systemów, to z całą pewnością musiał spostrzec, że nie w każdym przypadku da się całkowicie zastąpić pracę ludzi - w końcu nawet te najbardziej zaawansowane systemy przestają działać. A wówczas potrzebni są eksperci, którzy potrafią je jak najszybciej zreperować, jak również pracownicy, którzy na kilka godzin bądź nawet dni zastąpią niedziałające urządzenie.
21-12-18 07:39:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.